sobota, 23 listopada 2013

Ćwiczenia w ciąży

   Za sprawą infekcji musiałam odłożyć plany o uczęszczaniu na basen w trakcie ciąży, przynajmniej na jakiś czas. A jednak aktywności mi bardzo brakuje. Dlatego postanowiłam zabrać się za nią w domu! Mam w sobie jeszcze tyle silnej woli żeby zmusić się do, w miarę, regularnej pracy;) Przed ciążą miałam okres w którym bardzo chciałam zgubić zbędne kilogramy i ćwiczyłam 3 razy w tygodniu właśnie przez telewizorem (towarzysząc trenerce z genialnej płyty z ćwiczeniami dołączonej kiedyś do Shape'a). Chętnie powracam do tej aktywności, tym razem natknęłam się na nową trenerkę, dotąd mi nieznaną - Angelikę Pióro. Na jej kanale YouTube jest cały, obszerny pakiet proponowanych ćwiczeń! ;) Oto pierwsza seria:


   A Wy macie cierpliwość do tego rodzaju aktywności? Czy w inny sposób dbacie o mięśnie swojego ciała w tym wyjątkowym okresie?

11 komentarzy :

 1. Oj ciężko w domu się zmobilizować, ale sama miałam okres taki, że ćwiczyłam w domu regularnie. Teraz już dawno tego nie robiłam, ale znów będę mieć kartę fitness i chciałabym znów na nowo wdrożyć się do klubu na ćwiczenia, które będę również kontynuować w ciąży. Fajny filmik, już zapisuję na zaś :)

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi moja doktor absolutnie nie pozwoliła chodzić na basen :( Powiedziała, że mogę różne świństwa stamtąd przynieść i będzie kłopot.
  A jeżeli chodzi o ćwiczenia Angeliki - znam i wykonuję :) Od męża dostałam ogromną piłkę do treningów. Polecam też na kanale youtube ćwiczenia Ani Kapery - znanej z You Can Dance ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mi mówiła lekarka, że zdecydowanie poleca pływanie w ciąży, tylko trzeba pamiętać o probiotykach dopochwowych i dokładnym myciu się po basenie w domu. Póki co odpukać, nic się nie przypałętało ;)

   Usuń
 3. Fajne, ale na tym etapie co ja jestem to już sobie siebie nie wyobrażam podczas tych ćwiczeń. Obawiam się, że nawet bym się z tej podłogi nie podniosła;) Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałam. Będę miała to na uwadze przy drugiej ciąży;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie ćwiczeniami nadal jest praca:/ nie wyobrażam sobie jeszcze wyginania się przed tv.
  Życzę wytrwałości!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie ćwiczyłam w ciąży.
  mam zamiar zacząć ćwiczyć od poniedziałku...

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodziłam na długie spacery, sprzątałam- to jakby nie patrzeć też ćwiczenia :)
  Ale też ćwiczyłam na SR 2 razy w tygodniu i czasami w trakcie nudy powtarzałam je w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Joga i basen, wszystkie ćwiczenia "wyjściowe" bo nie lubię w domu, dodatkowo ciężko byłoby mi się zmobilizować ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja od zawsze aktywna fizycznie przed ciążą, w czasie ciąży ćwiczyłam to co w Szkole Rodzenia nam na ćwiczeniach pokazywali i teraz po ciąży dwa razy w tygodniu siłownia raz w tygodniu basen.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w ciąży dużo pływałam i uwielbiałam to, ale rzeczywiście trzeba zadbać o "higienę intymną". Poza tym chodziłam z kijkami. Ćwiczeń nie robiłam, a po 26 tygodniu miałam skróconą szyjkę i już mi nie było wolno :/
  Po urodzeniu Młodego wzięłam się za siebie, głównie ćwiczenia na piersi i 6 Weidera (zrobiłam całą!)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięki Dziewczyny, za odpowiedzi! ;) Ruch to zdrowie, dobrze, że wszystkie o tym wiemy;)

  OdpowiedzUsuń