środa, 16 października 2013

Mamy z Łodzi blogują i Targi Matki i Dziecka

   Natykam się na coraz większą ilość blogów łódzkich mam! To świetnie że w naszym mieście jest tyle fajnych rodziców! ;) Bardzo podobają mi się inicjatywy takie jak łódzkie mamy.pl , Mama w Łodzi i inne. Fajnie, że są miejsca w których zbieram są informacje na tematy związane z dziećmi i rodzicielstwem w jednym miejscu, do tego dotyczące właśnie nas - mieszkańców Łodzi. Na tych stronach znajdują się fora rodzicielskie i linki do blogów, czyli to co nas łączy. Niestety, nie wszystkie tam są. Myślę, że byłoby fajnie stworzyć coś co nas wyróżnia, pewnego rodzaju identyfikator dla innych blogerów z naszego miasta. Sporo blogów nie posiada informacji skąd piszą, a fajnie jest wiedzieć że ten ktoś kogo odwiedzamy w wirtualnej przestrzeni mieszka kilka ulic dalej i moglibyśmy wyjść razem na plac zabaw czy zweryfikować gdzie są najlepsze miejsca dla dzieci...
   Dlatego, oczywiście nie chcąc konkurować z żadnym portalem ani blogiem informacyjnym, chcę zaproponować banerek dla blogujących Mam z Łodzi. Możecie umieścić go na swoim blogu na znak... jedności! :P A może kiedyś i my, podobnie jak w innych miastach, zrobimy sobie spotkanie mam blogerek... co Wy na to? :)


   A jak już mowa o tym co w Łodzi piszczy, to w najbliższą sobotę i niedzielę w MTŁ na al. Politechniki odbędą się targi pt. Salon Urody i Pielęgnacji Matki i Dziecka. Odbędą się spotkania, wykłady, pokazy, oczywiście pojawią się sklepy z artykułami dla dzieci. Ja się wybieram, będę z mężem w sobotę! ;)18 komentarzy :

 1. Przyłączam się :) już umieściłam banerek u siebie :) Też się cieszę, że jest nas tak dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że ja nie z Łodzi... Fajny pomysł! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nalezę do forum łódzkie mamy portalu lodzkiemamy.pl i czytam na bieżąco blog jednej z założycielek portalu łódzkie mamy Mama w Łodzi. Na targi się wybieram, zresztą wygrałam zaproszenie właśnie z portalu łódzkie mamy :) Co do umieszczania banerka na blogu z nazwą miejscowości, z której się bloguje to chyba wszystko zależy od indywidualnego podejścia, czasem pisząc bloga chcemy zachować jak najwięcej prywatności i nie do końca wszystkim ujawniać skąd jesteśmy, kim jesteśmy taka anonimowość, rozmawiając z kimś chcą te osoby zachować ostrożność, o którą w dzisiejszym świecie internetu nie trudno, bo treści, które piszemy w łatwy sposób mogą to wykorzystać nam nie przychylne osoby ja należę do tych właśnie ostrożniejszych osób. Ale pomysł dla tych co chcą fajny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, anonimowość jest bezpieczna, zwłaszcza w czasach przestępstw internetowych nie warto się narażać. Celem tego działania jest to żeby te osoby które mają ochotę mogły nawiązać kontakt nie tylko internetowy i wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami jakich nie znajdą na ww stronach:)

   Usuń
  2. Tak jak podkreśliłam fantastyczna inicjatywa dla chętnych, w razie czego wiecie gdzie mnie szukać :)

   Usuń
 4. Super, zaraz wstawię banerek! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, zazdroszczę..i żałuję, że nie jestem z Łodzi ;)

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. To i ja zaraz zamieszczę banerek :) Można nawet pomyśleć o założeniu jakiejś stroni na fb żeby dotrzeć do pozostałych mam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie w Łodzi macie dużo blogujących! Czemu w moim mieście mam wrażenie, że taka posucha z blogującymi?
  A mój M pojechał dzisiaj do miasta waszego na jakieś targi włókiennicze :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, bo Łódź to kiedyś miasto włókiennicze... ;)

   Usuń
 8. Fajny pomysł, szkoda że nie jesteśmy z Łodzi:)

  OdpowiedzUsuń
 9. fajny pomysł :) A, że Rąbień to prawie Łódź to się podłączę :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Rewelacyjny pomysł ! :)))) jestem ZA :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też wrzuciłam logo do siebie :) Z chęcią bym się spotkała z Wami wszystkimi :) najlepiej w miejscu do którego można przybyć z dziecięciem :) jeśli w tygodniu :)

  OdpowiedzUsuń