wtorek, 3 września 2013

13 tydzień

Dzieje się! ;)
   Brzuszek się zaokrągla, dolegliwości pierwszego trymestru, choć już wiem że ten mija w 14tc, podręcznikowo przeszły w 12tc. Waga powoli wzrasta, choć nie nadrobiłam jeszcze "utraconego" kilograma;) 
   Czasami kiedy się schylam, przez chwilę kucam albo klęczę kiedy wstaję kręci mi się w głowie albo czuję się bardzo słabo, jakbym miała się zaraz przewrócić... Daję sobie wtedy chwilę, siadam i przechodzi.
   Zdarza mi nieźle wkurzyć od czasu do czasu (oj, jak niewinnie to zabrzmiało!), wstyd przyznać ale wiązanki "kwiatów polskich" rzucam bez skrupułów, potem mi głupio bo pewnie wszyscy sąsiedzi słyszą moje przekleństwa :P Ale cóż poradzić, to ciąża! ;)Stan na 13 tydzień:

 • waga: - 0,3 kg
 • obwód brzucha (pępek): +7 cm
 • szacowana dł. płodu: 5-6 cm
 • samopoczucie: sporadyczne uczucie słabości, Nerwowość 
 • cera, włosy, paznokcie: gładka, mocne i szybkorosnące, kruche
 • piersi: powiększone, ciemniejsze, brak żyłek i rozstępów
 • wyczulenie na zapachy, ciasno w spodniach

Ogromnie cieszę się z tego brzucha! Choć niektóre kobiety mówią mi że jeszcze będę go miała dosyć, chwilowo jest moją dumą i wypycham go jeszcze bardziej do przodu, w końcu mam się czym chwalić! ;)

I co? Widać? :P


3 komentarze :

 1. No jak pięknie! Już widać, że brzusio rośnie. :) Ja żałuję, że zaczęłam się fotografować dopiero od 15 tygodnia, w sumie to mąż był za granicą, więc nie miał kto z rana pstyknąć mi fotki w bieliźnie. ;) Ale i tak myślę że u mnie progress na zdjęciach będzie niedługo widoczny. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz! A ja sama robię! ;)Autowyzwalacz! :)

   Usuń
 2. No tak, ale jakoś nie chciało mi się organizować miejsca na aparat, ustawiać wszystkiego itp. itd. ;P

  OdpowiedzUsuń