poniedziałek, 23 września 2013

Wymioty po suplemencie

   Od początku ciąży przyjmuję Prenatal, najpierw Complex, przez pierwszy trymestr, a później Clasic. Ten pierwszy choć był w ogromnych kapsułkach, połykałam w trakcie posiłku i nie było większych problemów. Czasami kiedy od razu czymś nie przegryzłam, dopadała mnie zgaga. Teraz biorę ten drugi w postaci, również nie małych, tabletek. Na temat pory jedzenia nic nie jest napisane w ulotce. Więc zwykle przyjmuję go na wieczór i też czymś małym zagryzam. Od kilku dni pomimo tego, że nic nie zmieniałam w kwestii przyjmowania go, kiedy kładę się do łóżka, fatalnie się czuję, dopadają mnie straszne mdłości. Ostatecznie kończy się to wymiotami. Nie rozumiem :/


   Nie zagryzam tego smażoną kaszanką ani watą cukrową tylko sucharkiem czy płatkami kukurydzianymi... Skąd ta nagła zmiana? Może powinna zażywać je rano, przy śniadaniu? Albo odstawić? Wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie, podpytam jeszcze lekarzy z rodziny.

A co w ciąży się jada?


14 komentarzy :

  1. Hmm.... też biorę ten suplement, ale nie mam żadnych problemów. Mało tego - nigdy nie brałam tych tabletek podczas jedzenie. Zawsze przed snem je zażywam, popijam wodą i tyle. Może spróbuj brać je rano przy śniadaniu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak zrobię, jak nic nie pomoże odstawię.

      Usuń
  2. Też brałam Prenatal i nic mi po nim nigdy nie było. Brałam wieczorem przed snem i popijałam wodą.
    Moja siostra nie mogła jednak tego brać w ciąży, bo od razu ją mdliło dlatego całe opakowanie przekazała mnie. I lekarz zmienił jej witaminy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czyli na każdego działa inaczej, widocznie jak mam tak jak Twoja siostra, tylko dziwne, bo już tyle czasu je biorę...

      Usuń
  3. a ja nic nie brałam przez obie ciąże i nie było kłopotu :)
    ps. może zbieg okoliczności z tymi wymiotami...

    OdpowiedzUsuń
  4. Niektóre kobiety cierpią w ciąży na wieczorne mdłości. Może to nie ma żadnego związku z tabletkami ?

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja też tak myślę, że to nie musi mieć żadnego związku z witaminami. Spróbuj może w ciągu dnia brać w okolicach obiadu, kiedy system trawienny jest najbardziej pobudzony, na najwyższych obrotach. ;) Ja w 15 tygodniu leżałam w szpitalu z powodu wymiotów i to krwią, najpierw łączyłam to a to z lekami, a to z jedzeniem - u mnie nic bardziej mylnego, po prostu organizm kiedy chciał, to świrował. :( Wymioty przeszło mi dopiero ok 17-18 tygodnia. Ale i tak muszę się pilnować, jeść regularnie itp. Przejdzie, nie martw się! :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Może faktycznie to nie kwestia leków... Tak skojarzyłam bo czasami jak tabletki się dobrze nie popije to dolegają różne nieprzyjemności. Myślałam że nudności mam za sobą, tyle czasu ich nie miałam... Dziękuję Wam za rady, będę obserwować;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Zerknęłam na post...i coś mi się przypomina, że też miałam taki etap jak brałam ten suplement. Minęło, ale nie pamiętam co zrobiłam dokładnie tzn kiedy brałam w ciągu dnia :/

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja te grzanki bym zjadła i nie będąc w ciąży pycha. Co do twojej przypadłości ja brałam Femibion i nigdy nie miałam takich objawów, a piszą coś w ulotce na ten temat ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, w Complex było żeby zażywać podczas posiłku...

      Usuń
  9. Mam pytanie techniczne ;) Jak to robisz, że zdjątka mają takie ładne zaokrąglone brzegi? W czym je obrabiasz? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. :D
      W PhotoScape, to darmowy program i wiele internautów go używa, jest banalny. Wiem, że można gdzieś na blogu ustawić żeby się same zaokrąglały;)

      Usuń
  10. witaj ;-)
    pojawiły sie nowe zdjęcia . Zapraszam serdecznie

    OdpowiedzUsuń