środa, 21 sierpnia 2013

Aktywna mama w Łodzi

Dobrze wiem że sport to zdrowie. W mojej rodzinie uprawia się różne sporty, mój mąż uprawia wspinaczkę, chodzimy na basen, jeździmy na rowerach, ja uprawiam areobik, chętnie też sporadycznie sięgam do innych sportów. Czytałam już wiele porad dotyczących utrzymania sportowego trybu w trakcie ciąży i głęboko wierzę w ich sens:)
Lekarze zalecają ze szczególnością spokojne, rytmiczne i systematyczne ćwiczenia. Ponieważ ciągnie mnie do wody i wydaje mi się że to najlepsza forma, wypatrzyłam w Łodzi zajęcia dla ciężarnych prowadzone w Stacji Nowa Gdynia. Cykl nazywa się Aktywna Mama, jest skierowany dla kobiet już od II trymestru. Zajęcia są prowadzone w basenie lub na sucho, w sali do ćwiczeń. Koszt takich zajęć to przy pakiecie 8 spotkań 23 zł / 45 min. 
Oczywiście najpierw zapytam lekarza o "zgodę" ;) Ale chętnie spróbuję, chociaż jedne zajęcia:)


Drugiej miejsce to basen Fala. Na stronie jest informacja że zajęcia są w cenie wejścia na basen, codziennie o 18:00 i w weekendy o 12:00.

To są, niestety, jedyne oferty zajęć prowadzonych w wodzie na terenie Łodzi, chyba że ja nie dotarłam do dobrych informacji. Jest natomiast sporo miejsc gdzie odbywają się zajęcia na sali gimnastycznej, czyli na sucho. Najbardziej odpowiadałoby mi coś w ścisłym centrum miasta, żebym nie musiała jeździć za daleko, i tak znalazłam:

YMCA znajdująca się w centrum, zajęcia tylko w czwartki o 15:00, cena za wejście 10-15zł.
W ścisłym centrum znajduje się bardzo popularny klub I'm Fit który również prowadzi takie zajęcia, 4 wejścia w godzinach do 15:00 kosztują 50zł (+ karta członkowska miesięczna 10zł), po 15:00 70zł, a weekendy 40zł.
Klub MaxFit przygotował zajęcia FitMama w cenie jednorazowo 15zł, karnet 4 / miesiąc 48zł.
Nieco dalej w klubach Rytm, niestety każdy z 3 oddziałów jest poza centrum, cena jednorazowego wejścia to 19zł, a karnet 4 wejścia w miesiącu 60zł.

Chwilowo to wszystkie opcje które znalazłam, ale pewnie jest ich więcej... Ja jeszcze się ostatecznie nie zdecydowałam gdzie będę chodzi, pewnie spróbuję w kilku miejscach;)
A może Wy znacie jakieś fajne łódzkie klub i macie doświadczenie?

Pozdrawiam,
Ola

2 komentarze :

  1. niestety ja nie jestem typem sportsmena.
    nigdy nie lubiłam wysiłku fizycznego. jedyny wyjątek to spacery i jazda na rowerze.

    OdpowiedzUsuń
  2. są jeszcze zajęcia "Aktywne 9M" w fitfabric (http://www.fitfabric.pl/zajecia/aktywne9m), wybieram się tam właśnie, zajęcia są w piątki o 17.30 i łatwo dojechać tam tramwajem - to blisko Fali... a tak apropos Fali, to super, że mają tam zajęcia dla mam! dobrze wiedzieć, też się na pewno wybiorę!

    OdpowiedzUsuń