środa, 23 września 2015

Przemeblowanie

   Układ aranżacji wnętrza to rzecz zmienna, prawda? Więc testuję drugi, albo już trzeci, rozkład mebli w pokoju Ignaśka. Łóżeczko przewędrowało na drugi bok pokoju, a razem z nim komoda. Na miejscu łóżka leży teraz dywan z koszem zabawek. Miejsce komody zajął stolik z krzesełkiem, w końcu mój chłopak jest już taki duży... ;) Lada dzień czeka nas rozmontowanie przedniej ściany kołyski, w tym modelu nie da się wyjąć paru szczebli. Liczę, że zdążymy zanim Ignacemu przychodzie do głowy testowanie miękkości podłogi, całym sobą. Z pewnością zarzucić nogę na barierkę umie już od miesiąca!


   Pokój trzyma się początkowych założeń, jest jasny, zawiera kolorowe i różne stylistycznie dodatki, ale jest przy tym minimalistyczny. Jest w nim prawie tylko to, co jest nam niezbędne i czego regularnie używamy. Dla przykładu na komodzie stoi nawilżacz (włączamy codziennie na wieczór i noc), podgrzewać butelek (używany codziennie), lampka (no, wiadomo...) i smoczki (używane codziennie!).
   Oprócz talerzy na ścianie które Ignaś dostał w prezencie urodzinowym i których nie powstydziłby się vintage-hipster, wiszą jeszcze tylko zegar i kalendarz (takie zalatane to moje dziecko, bez kalendarza ani rusz;).
   W pokojowej wnęce stoi szafa, ale ponieważ nie jest nam szczególnie potrzeba (patrz: minimalizm) , chyba niebawem opuści progi tego królestwa a w jej miejsce ulokujemy kącik zabaw... Odkopujemy z mężem dziecięce pragnienia i wymyślamy fachowe konstrukcje ;)
   Oczywiście, w głowie mam plan zasilenia pokoju o dodatkowe łóżeczko, dla starszaka, przy jednoczesnym pozostawieniu kołyski, jeśli wiesz co mam na myśli... ;) Ale na to jeszcze przyjdzie czas!


7 komentarzy :

 1. ooo proszę, czyżby młodsze dziecię? :) pokoik sliczny :) u nas wciaz brakuje mi wywalenia kanapy, ale co zrobic jesli nam potrzebna? :|

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny, rodzeństwo tak, ale jeszcze na etapie planów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że Ciebie wiosenne porządki szybciej dopadły - jak i mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też ciągle eksperymentuję z pokoikiem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w staraniach, będę trzymać kciuki :)

  Pokoik super, ja też wciąż idę w kierunku minimalizmu, a mąż jest przerażony, bo wywalam dosłownie wszystko :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd ja to znam:) Ja ostatnio tak się zachwycam minimalizmem i tym, ile można na nim wygrać, że mąż się za głowę łapie i twierdzi, że zaraz będziemy spać na materacu i jeść z jednego garnka^^

   Usuń